Używanie plików 'cookies' umożliwia prawidłowe funkcjonowanie serwisów internetowych WUM. Jeżli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zamknij

Logowanie

|

Kontakt
 
Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze wydarzenie z cyklu „Forum Akademickie WUM”. Spotkanie, poświęcone kwestiom organizacji egzaminów testowych i elektronicznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a także kształceniu wybitnych studentów i "tutoringowi", odbędzie się 3 kwietnia 2019, w godzinach 9.30 - 12.00 w sali 23 im. prof. A. Dobrzańskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym.  

Prelekcje poprowadzą: prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, dr hab. n. o zdr. Joanna Gotlib oraz Zespół Biura Jakości i Innowacyjności Kształcenia WUM.

Celem „Forum Akademickiego WUM” jest podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie edukacji medycznej oraz stworzenie miejsca wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów kadry naukowo-dydaktycznej naszej Uczelni.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ramach Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, regularnie przeprowadza się badanie opinii studentów.
Podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi w badaniu opinii studentów są następujące ankietyi:

  1. Studencka ankieta oceny zajęć i nauczycieli akademickich (AOZINA),
  2. Studencka ankieta oceny praktyk (AOP),
  3. Studencka ankieta oceny warunków studiowania (AOWS).

Wszystkie ankiety są anonimowe, dostępne w Wirtualnym Dziekanacie (ssl.wum.edu.pl) i przeprowadzane zgodnie z nową procedurą badania opinii studentów WUM wprowadzoną Zarządzeniem nr 92/2014 Rektora.

Ankieta Oceny Zajęć i Nauczycieli Akademickich (AOZINA):

  • Obowiązkowa
  • Łatwa w obsłudze ® patrz: Instrukcja wypełniania
  • Dostosowana do specyfiki zajęć
  • Czas trwania: od października do 30 września

Ankieta Oceny Praktyk (AOP):

  • Udział w ankiecie jest dobrowolny
  • Pozwala na ocenę praktyk realizowanych w ramach programu studiów, poza WUM
  • Czas trwania: od października do 30 września

Ankieta Oceny Warunków Studiowania (AOWS):

  • Udział w ankiecie jest dobrowolny
  • Służy zebraniu opinii na temat jakości wsparcia oferowanego studentom (m.in. pracy Dziekanatów i sekretariatów, infrastruktury, biblioteki, informacji dla studentów, itp.)
  • Czas trwania: od stycznia do 31 lipca

Z treścią ankiet można zapoznać się na stronie Biura Jakości. Ankiety zostały opracowane przez Uczelniany Zespół ds. Ankiety Studenckiej z uwzględnieniem uwag zgłoszonych przez Studentów.

Wyniki ankiet są brane pod uwagę w ocenie i doskonaleniu jakości kształcenia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w tym służą:

  • jako jeden z elementów okresowej oceny nauczycieli akademickich,
  • jako jedno z kryteriów przy przyznawaniu stypendiów doktoranckich,
  • do wyłonienia i nagrodzenia najlepszych nauczycieli,
  • do identyfikacji mocnych i słabych stron procesu kształcenia,
  • do podjęcia wymaganych – indywidualnych i instytucjonalnych – działań doskonalących.

Zapraszamy również do zapoznania się z raportami z wyników ankiet studenckich z poprzednich lat. Dostęp do szczegółowych wyników mają m.in. ocenieni nauczyciele, ich przełożeni, Wydziałowe Zespoły ds. Jakości Kształcenia oraz Przewodniczący Uczelnianego i Wydziałowych Samorządów Studentów.

!!! UWAGI dot. AOZINA:
Serdecznie prosimy o wybór i ocenę tylko tych wykładowców, z którymi mieli Państwo zajęcia z danego przedmiotu. Jeżeli nazwisko prowadzącego nie wyświetla się w zakładce „Nauczyciele przypisani do przedmiotu” można je wyszukać w zakładce „Wszyscy nauczyciele WUM”. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Jakości.

Prosimy również o niewypełnianie kwestionariuszy przedmiotów, których nie realizowali Państwo na WUM. W przypadku nieścisłości w liście przedmiotów objętych ankietą (np. braku przedmiotów, występowania przedmiotów realizowanych zagranicą – w ramach ERASMUS-a, itp.) prosimy o kontakt z Dziekanatem w celu aktualizacji listy.

Kapitał ludzki narodowa strategia spójności
warszawski uniwersystet medyczny
unia europejska
Działanie "Platformy Q" jest realizowane w ramach projektu „Q: Kultura Jakości Uczelni. Rozwój systemu zarządzania jakością kształcenia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."